14 lutego społeczność szkolna na czele z Samorządem Uczniowskim świetowała w naszej szkole Walentynki. Na ten szczególny dzień klasy IV-VIII przygotowały swoje występy w ramach konkursu "Teledysk walentynkowy". Na szkolnej scenie pojawiło się wielu wspaniałych wykonawców ze świetną muzyką i układami choreograficznymi. Poziom artystyczny był bardzo wysoki, dlatego jury zdecydowało o przyznaniu 5 pierwszych miejsc. Nagrodą będzie klasowa pizza. Uczniowie mieli także szansę przekazać sobie życzenia za pośrednictwem poczty walentynkowej i znaleźć swoją drugą "połówkę" losując serca w postaci puzzli. Nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani słodkimi serduszkami. To był bardzo udany dzień pełen uśmiechu i wzajemnej życzliwości.
Dorota Skrzyniarz
1 lutego 2019 r. w naszej szkole odbylo się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dyrektor szkoły Pan Grzegorz Papis przywitał przybyłych gości i w imieniu swoim oraz całego Grona Pedagogicznego złożył życzenia oraz zaprosił na obejrzenie części artystycznej.
Uczniowie przedszkola, "zerówki" oraz klas I-III przygotowali wiersze i piosenki, a także przedstawili krótkie przedstawienie pt."Czerwony Kapturek". Do uroczystości włączyli się również uczniowie klas starszych, którzy przygotowali scenki rodzajowe w gwarze świętokrzyskiej pt."Kupowanie krowy", "O żeniaczce".
W związku z tym, że miniony rok był rokiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszych uroczystościach nie zabrakło również akcentów związanych z tym wydarzeniem. Dziewczynki z klas: II, VII VIII recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne.
Bardzo licznie przybyli goście mogli podziwiać swoje wnuczęta, a rodzice uczniów zadbali o poczęstunek dla babć i dziadków.
Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywają się w naszej szkole już od wielu lat, a ponieważ cieszą się one dużym zainteresowaniem będą organizowane również w kolejnych latach.
Występy artystyczne przygotowane były pod kierunkiem: J. Kalety, M. Dobosz, B. Dziarmagi, M. Gawęckiej, L. Kałuży, P. Wiącek, J. Kwiatek, A. Czajkowskiej.
Bożena Dziarmaga
W pierwszą sobotę ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Belnie bawili się na zabawie choinkowej. Zarówno najmłodsi jak i najstarsi tańczyli hity dyskotekowe przy akompaniamencie muzyki jednoosobowej orkiestry. Oprócz zabawy muzycznej, wszyscy uczniowie, jak również ich rodzice, mieli szanse wygrać słodkie nagrody w licznych konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Rada Rodziców przygotowała posiłek regeneracyjny dla dzieci pomiędzy kolejnymi utworami. Cztery godziny zabawy minęły jak z bicza strzelił i wszyscy ruszyli zadowoleni w kierunku odpoczynku podczas Zimowych Ferii.
Piotr Stączek
zamieściła Dorota Skrzyniarz
4 lutego w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach odbył się „III Konkurs Poezji w Języku Niemieckim” dla uczniów klas VII, VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Uczennica klasy VIII Weronika Kopeć zdobyła I miejsce recytując wiersz „Der Erlkönig” Johanna Wolfganga von Goethego, a Wiktoria Durlej z klasy VII zajęła III miejsce za prezentację utworu „Ostern” J.Ringelnatz'a. Ocenie podlegała poprawność fonetyczna, poprawność i płynność prezentacji, elementy scenografii, rekwizyty oraz kostiumy. Uczestniczki konkursu przygotowała Aneta Banakiewicz.
Gratulacje!
Aneta Banakiewicz
zamiesciła Dorota Skrzyniarz
0__POTWIERDZENIE_kontynuacji_wych_przedszk_2019OK.docx
2_samotne_wych_dziecka2018OK.docx
3_Oswiadczenie_o_wielodzietn_2018OK.docx
4_Potwierdz_zapisania_dzieck_do_przedszkola_2017_18OK_.docx
5._Oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych_OK.docx
Rekrutacja_do_oddzialow_przedszkolnych.docx
Zarz.0050.12.2018_w_spr.terminow_w_rekrutachi_do_przedszkoli_2019_20.pdf
1__Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_gm_Bieliny_2018_19.docx
Informujemy, że wywiadówka odbędzie się 30 stycznia 2019 r. o godzinie 15.30
Szkoła Podstawowa w Belnie znalazła się w gronie 50 szkół z 5 województw, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową w Warszawie. Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza.
I etap projektu realizowany był w naszej szkole podczas drugiego tygodnia ferii zimowych z udziałem uczniów klasy VII oraz klasy VIII.
Projekt ,,Ferie z ekonomią’’ charakteryzuje ciekawa formuła – uczniowie brali udział w grach i zabawach ekonomicznych np. „Fabryka książek”, „Rynek jabłek”, „Barter”, „Ulepszanie świata”. Młodzież zdobywała wiedzę, m. in. z zakresu przedsiębiorczości i finansów oraz poznawała podstawowe pojęcia ekonomiczne. Zajęcia były prowadzone przez nauczyciela matematyki panią Dorotę Skrzyniarz oraz studentkę ekonomii na Politechnice Świętokrzyskiej panią Sylwię Śliwińską.
Uczestnicy projektu gościli także u lokalnego przedsiębiorcy - firmy Puls z Lechowa, której właścicielami są Państwo Danuta i Wiesław Durlej. Pierwszym etapem ciekawej lekcji była prezentacja firmy, asortymentu usług oraz zasad prowadzenia własnej działalności. Uczniowie mieli okazję zobaczyć piękny Salon Sztukaterii i Paneli 3D z propozycjami aranżacji wnętrz. Obserwowali także proces produkcji elementów gipsowych, które później dekorowali, wykorzystując różne techniki malarskie i wskazówki pani Danuty. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczniów były podarunki w postaci ozdobionych gipsowych figurek.
Uczniowie udali się także z wizytą do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Kielcach. Przedstawiciel banku pan Łukasz Pastuszyński bardzo interesująco przedstawił prezentację na temat działalności NBP. Przybliżył podstawowe zagadnienia dotyczące finansów i bankowości, roli banku centralnego oraz banków komercyjnych. Z wykorzystaniem różnych środków dydaktycznych omówił historię pieniądza. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć banknoty i monety
z różnych stron świata, które wykorzystywane są obecnie jako środki płatnicze oraz te, które wyszły już z obiegu.
Uczestnicy projektu ”Ferie z ekonomią” atrakcyjnie spędzili ferie zimowe, a pozyskana wiedza oraz umiejętności ekonomiczne na pewno przyczynią się do podejmowania decyzji dotyczących dalszej drogi edukacyjnej. Należy podkreślić, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem
i kreatywnością
Uczniowie będą kontynuować swoją przygodę z ekonomią w II semestrze roku szkolnego
w ramach II etapu projektu, gdy będą przygotowywać pracę projektową – model biznesowy własnej firmy.
Tegoroczny Finał WOŚP był naszym 26. Finałem. Dzięki otwartości serc mieszkańców Belna i Napękowa udało się nam zebrać kwotę nieco wyższą niż w zeszłym roku 2254 zł. W tym roku kwestowali uczniowie:
kl. 4
Durlej Maciej
kl. 5
Kaleta Zuzanna
Soczomska Oliwia
Janus Wiktoria
Brożyna Wiktor
kl 6
Serwicka Katarzyna
Sikora Gabriela
Michalska Patrycja
kl. 7
Klimek Julia
Durlej Wiktoria
Durlej Magdalena
Trzcińska Julia
Czajkowska Zuzanna
Gorzawska Amelia
kl. 8
Czajkowska Amelia
Kopeć Weronika
Krzysiek Natalia
Ozga Klaudia
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i pracownikom szkoły za wsparcie naszej akcji i zapraszamy do współpracy w przyszłym roku.
Aleksandra Bator
Szkoła Podstawowa w Belnie zakwalifikowana została do projektu "Ferie z ekonomią", który realizowany będzie w drugim tygodniu ferii zimowych. Jego pomysłodawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej z siedzibą w Warszawie. Uczestnicy projektu wezmą udział w grach i zabawach edukacyjnych, odwiedzą siedzibę NBP w Kielcach oraz lokalnego przedsiębiorcę. Uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz przygotują pracę projektową obejmującą opracowanie modelu biznesowego firmy, która może funkcjonować w lokalnej społeczności. Nagrodą dla 5 najlepszych prac będzie wyjazd do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie oraz udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.
Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, zarządzania finansami firmy oraz budżetem domowym, a także analizy rynku pracy wśród uczniów klas VII-VIII. Koordynatorem działań w naszej szkole jest p. Dorota Skrzyniarz.
Miło nam poinformować, że pierwsza klasa naszej szkoły została uznana najsympatyczniejszą klasą w powiecie kieleckim. Wyniki głosowania w plebiscycie zostały przedstawione na łamach gazety Echo Dnia.
Nasi pierwszoklasiści:
Franciszek Brożyna, Kornelia Brzezińska, Kinga Drogosz, Maja Durlej, Oliwier Kaleta, Blanka Kubicka, Karol Ozga, Natalia Ozga, Paulina Pastuszka, Bartłomiej Pięta, Michał Soczomski, Barbara Stępień, Wojciech Szczykutowicz, Aleksandra Zdeb.
Wychowawca: Bożena Dziarmaga
Gratulujemy!
Dorota Skrzyniarz
Boże Narodzenie to czas ciepła i spokoju oraz radosnych rodzinnych spotkań. Taki właśnie bożonarodzeniowy nastrój zapanował w naszej szkole. W ten magiczny czas przenieśliśmy się 20 grudnia podczas Jasełek, przygotowanych przez klasę 7 pod kierunkiem p. Karoliny Armaty oraz p. Agaty Czajkowskiej. Przedstawienie bożonarodzeniowe urozmaicił występ młodszych kolegów z klasy 2 oraz klasy 1. Było to niezwykłe przeżycie zarówno dla uczniów jak i rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy. Była to też wspaniała okazja do złożenia życzeń, wzruszeń i wspomnień.
Tego samego dnia wieczorem odbyło się świąteczne kolędowanie, którego uczestnikami byli rodzice, dziadkowie, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt gminy Bieliny p. Sławomir Kopacz, proboszcz parafii Makoszyn ks. Roman Fodymski, radni p. Jerzy Bęben oraz p. Dariusz Piotrowski. Niespodzianką był występ chóru, w skład którego weszli przedstawiciele grona pedagogicznego naszej szkoły-Agata Czajkowska, Karolina Armata, Monika Dobosz, Marzena Gawęcka, Piotr Stączek oraz Barbara Kwiatek ze Szkoły Podstawowej z Makoszyna. Przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Oprawę muzyczną przygotował absolwent naszej szkoły Miłosz Trzciński. Na początku obu spotkań Dyrektor szkoły p. Grzegorz Papis złożył wszystkim serdeczne życzenia, aby okres świąt był czasem spokoju, odpoczynku i próbą dostrzeżenia drugiego człowieka.
Dorota Skrzyniarz
W gminnym konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny nasi uczniowie zdobyli nagrody:
Wiktor Brożyna kl. 5 - I miejsce
Katarzyna Serwicka kl. 6 - wyróżnienie
Wiktor Graczkowski kl. 2 - wyróżnienie
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie, które odbędzie się 20 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Belnie.
Czas przedświąteczny to okres, kiedy drugi człowiek staje się bliski. Społeczność naszej szkoły z dużym zanagażowaniem przyłączyła się do akcji charytatywnej na rzecz Michałka z Wadowic chorującego na wrodzoną łamliwość kości. Uczniowie przygotowali kartki świąteczne przepełnione życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
W dniu 7 grudnia 2018r. odbył się X Mikołajkowy Turniej Halowy dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bieliny, oddziału gimnazjalnego i osób dorosłych z terenu powiatu kieleckiego.
Miło nam poinformować, że drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły wywalczyły miejsce na podium.
Dziewczynki w składzie:
kl 7:
1. Zuzanna Czajkowska
2. Wiktoria Durlej
3. Urszula Korycińska
4. Julia Trzcińska
5. Katarzyna Zielińska
kl. 8:
1. Aleksandra Pierścińska
2. Klaudia Ozga
zdobyły II miejsce, zaś drużyna chłopców w składzie:
kl. 6:
1. Hubert Brożyna
kl. 7:
1. Filip Brożyna
2. Bartłomiej Skrzyniarz
3. Igor Soczomski
4. Mikołaj Zaleś
kl. 8:
1. Mikołaj Langner
zajęła III miejsce.
Nagrodę specjalną dla najlepszego bramkarza zdobyła Klaudia Ozga.
więcej informacji
Dorota Skrzyniarz
6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie!
Tradycją już się stało, że 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.
Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także Ci troszkę starsi. Na Mikołaja czekały piękne piosenki i przedstawienie przygotowane przez uczniów pod bacznym okiem wychowawców. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że przez cały rok wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Przy okazji podkreślono, że ideą, jaka przyświeca obdarowywaniu się prezentami, jest to, aby okazać sobie wzajemną życzliwość, budować pozytywne relacje, uczynić kogoś szczęśliwym.
Dorota Skrzyniarz
Godzina Kodowania organizowana w dniach 3-9 grudnia 2018 w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywa edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata.
W ramach tegorocznego Tygodnia Edukacji Informatycznej dzieci z klasy VI i VII dołączyły do uczniów i nauczycieli z ponad 180 krajów, zaczynając Godzinę Kodowania. Wykonywały zadania dostępne na portalu code.org. Oprócz dostępnych kursów na portalu, uczniowie używali także Laboratorium Aplikacji i Laboratorium Gier, które wykorzystywali do tworzenia aplikacji, animacji i gier w JavaScript.
Renata Przepióra
Dyskoteka integracyjna w Hucie Nowej
Po udanej dyskotece integracyjnej w Belnie, na której bawili się zaproszeni uczniowie klasy 7. i 8. Z Huty Nowej, przyszła kolej na „rewanż”.
Nasi siódmo i ósmoklasiści w ostatni dzień listopada skorzystali z zaproszenia swoich rówieśników z Huty Nowej i razem z uczniami z Lechowa zacieśniali swoje znajomości podczas dyskoteki integracyjnej. Gospodarze przygotowali moc atrakcji: tańce, zabawy integracyjne, poczęstunek oraz świetną atmosferę.
Po trzech godzinach zabawy uczniowie z niechęcią wracali do domów,
ale i z nadzieją na kolejną imprezę, może tym razem w Lechowie.
Piotr Stączek