Projekt pn. „Przedszkolna Ferajna Poznaje Świat!”

Nawigacja

  • Uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 1111

  • Informacja - Dowóz uczniów

    Dowóz uczniów z Napękowa rozpoczynamy od 2 listopada 2021r. Rano autobus będzie w Napękowie około godziny 730, a po południu odjazd spod szkoły o godzinie 1330.

    Przebywające w autobusie wszystkie dzieci i dorośli obowiązkowo noszą maseczki ochronne.

  • Uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I

    Uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I

    W dniu 20 października 2021r. w Szkole Podstawowej w Belnie odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet uczniów dzieci klasy pierwszej. Osiemnaścioro pierwszaków pod opieką wychowawczyni Bożeny Dziarmagi złożyło uroczyste ślubowanie. Ze względu n obostrzenia związane z pandemią COViD 19 w wydarzeniu tym brali udział tylko rodzice dzieci klasy pierwszej oraz uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Marzeną Gawęcką. Po przedstawionej przez dzieci części artystycznej zostały one pasowane na uczniów przez pana dyrektora Grzegorza Papisa, który powitał ich w społeczności szkolnej życząc dużo sukcesów w nauce. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a na koniec uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

  • Koncert gongów i mis tybetańskich dla klasy VIII

    Koncert gongów i mis tybetańskich dla klasy VIII

    Pomiędzy pochmurnymi dniami zaplanowaliśmy wycieczkę w promieniach słońca. Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Belnie wyruszyli do Lechowa na jedyny w swoim rodzaju koncert gongów i mis tybetańskich.

    Na terenie Sołectwa Lechów możemy znaleźć niezwykle urokliwe miejsce. Jest to pracownia artystyczna założona przez lechowskiego człowieka sztuki Jerzego Jarmołowicza, która obecnie posiada nowych gospodarzy: Monikę, Roberta i Darię. To dzięki nim udało nam się uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu.

    Zamiłowaniem domowników Ośrodka jest muzyka, którą nie tylko się słucha, ale przede wszystkim czuje całym ciałem. Wybór metalowych instrumentów też nie jest przypadkowy. Uderzenie bądź pocieranie gongu czy misy powoduje wibracje, które według nauki wpływają terapeutycznie i leczniczo na cały organizm, a jednocześnie pozwalają wyciszyć umysł.

    Nasza gospodyni, Monika, witając nas serdecznie, najpierw opowiedziała o historii instrumentów, następnie pokazała kilka eksperymentów z fizyki, i ostatecznie, wraz z zaproszoną specjalnie dla nas wirtuoz gongów, Renatą,  zasiadły przed instrumentami. Uczniowie klasy VIII z Belna zajęli wygodne, leżące pozycje i zaczęli chłonąć muzykę całym ciałem. Wrażenie było nie do opisania.

    Na zakończenie całe audytorium wyraziło chęć powrotu na kolejny niesamowity występ ruszając pieszo z powrotem do szkoły. Dziękujemy gospodarzom Ośrodka Jedna Energia za nadzwyczajny koncert.

  • Dzień Edukacji Narodowej

  • Spotkanie z rodzicami!!!

    29 września 2021r. (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami. O godz. 1500 ogólne spotkanie z dyrektorem szkoły, następnie spotkania rodziców z wychowawcami.  Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego: maseczki i zachowanie odległości.

  • Zapraszamy

  • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Belnie

    Msz święta o godz. 800 w kościele parafialnym Św. Piotra i Pawła w Makoszynie.

    Rozpoczęcie roku szkolnego dla poszczególnych  klas:

    900 - Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolny

    930 - Uczniowie klas 1 - 3

    1000 - Uczniowie klas 4 - 8

    Uczniowie klas 4 - 8 noszą maseczki podczas wejścia do szkoły i na terenie szkoły również.

  • PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE Szkoły Podstawowej w Belnie na rok szkolny 2021/2022

    PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

    W OKRESIE PANDEMII COVID-19 NA TERENIE

    Szkoły Podstawowej w Belnie

     

    I. PODSTAWA PRAWNA:

    1.  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.: Dz. U. z 2020 r. poz. 530, poz. 657, poz. 781, poz. 872, poz. 891, poz. 952 i poz. 1111),
    2. art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.: Dz. U. z 2020 r. poz. 322, poz. 374 i poz. 567.Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 567),
    3. Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z dnia 2 lipca 2020r.

     

    W związku z pandemią  COVID-19  wprowadzone zostały szczególne środki  zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, który opublikował wytyczne przeciwepidemiczne

    1. WYTYCZNE DLA PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
    1. Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Belnie czynny jest w godzinach od 8.15 do 13.15
    2. Oddział przedszkolny  dzieci 6 letnich funkcjonuje od godz. 8.15 do godz. 13.30
    3. Dziecko przyprowadzane jest do Punktu Przedszkolnego wejściem bocznym, a do oddziału przedszkolnego (kl.0) wejściem głównym przez rodzica (prawnego opiekuna). Rodzic wchodzi na teren szkoły w maseczce ochronnej z zachowaniem odległości 1,5 m od kolejnego rodzica/dziecka. Rodzic musi wyrazić zgodę na pomiar temperatury i dezynfekcję.
    4.  Odbiór dziecka odbywa się w analogiczny sposób.
    5. Zaleca się, aby przyprowadzanie i odbiór dzieci odbywał się przez jedną ustaloną osobę. Osoby z zewnątrz wchodzą na teren szkoły po uzgodnieniu telefonicznym.
    6. Do Punktu Przedszkolnego i oddziału przedszkolnego 5 godzinnego zaleca się przyprowadzanie dzieci o godz. 8.10
    7. W przypadku zgromadzenia się kilkorga dzieci – rodzic czeka z dzieckiem przed budynkiem  z zachowaniem zasad określonych przez MZ i GIS w odstępach co najmniej 1,5 m oraz w maseczce lub innej formie zakrywania ust i nosa.
    8. Do budynku  dzieci wchodzą i wychodzą pojedynczo w odpowiednim dystansie. Opiekunowie między sobą mają zachować dystans społeczny wynoszący minimalnie 1,5 m, a osoby przyprowadzające i odbierające dzieci nie powinny podchodzić do osób tam przebywających, zarówno do dzieci, jak i dorosłych bliżej niż na 2 m.
    9. W przypadku stwierdzenia podczas przyjęcia dziecka przez nauczyciela  objawów chorobowych, nauczyciel nie odbiera dziecka, pozostawia je rodzicom i informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji.
    10. Jeżeli u dziecka w czasie pobytu w przedszkolu wystąpią  niepokojące objawy chorobowe dziecko zostanie   odizolowane do odrębnego pomieszczeniu  i niezwłocznie przekazane rodzicom lub opiekunom.
    11. Grupa przedszkolna  i odział przedszkolny liczy do 24 dzieci i przebywa w jednej wyznaczonej sali pod opieką tych samych opiekunów.
    12. Jedna grupa dzieci będzie  przebywać w wyznaczonej i stałej sali, która co najmniej raz na godzinę będzie wietrzona w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
    13.  W sali, w której przebywać będą dzieci, jest ograniczona liczba zabawek, przedmiotów, sprzętów, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki), a wykorzystywane przybory sportowe – piłki, skakanki, obręcze będą dokładnie myte,  lub dezynfekowane.
    14. Dzieci  nie powinny przynosić ze sobą niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.
    15. W przypadku gdy pogoda na to pozwoli, dzieci będą korzystały z placu zabaw z zachowaniem procedur epidemicznych.
    16. W kontaktach  zachowany jest odpowiedni dystans społeczny, higiena oraz  dezynfekcja pomieszczeń i sprzętu.
    17. Do przedszkola  mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Również opiekunowie muszą być zdrowi.
    18. Gdy w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do placówki.

     

    1. WYTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII
    1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
    2. Do budynku szkoły uczniowie klas I-III wchodzą wejściem głównym i kierują się do szatni szkolnej. Zaleca się przyprowadzenie dzieci o godz. 8.10. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 8.15.
    3. Uczniowie klas 4-8 wchodzą do budynku szkoły wejściem głównym. Zajęcia rozpoczynają o godz. 8.00
    4. Uczniowie starsi przychodzą do szkoły samodzielnie zachowując  dystans społeczny 1,5 m w miarę możliwości nie kontaktują się z innymi uczniami.
    5.  Na terenie szkoły  w obszarach wspólnych uczniowie używają maseczek ochronnych ( np. korytarze szatnie, stołówka, biblioteka)
    6. Uczniowie klas 4 – 8 noszą maseczki podczas przerw i wejścia do szkoły.
    7. Maseczki nie są obowiązkowe wyłącznie w czasie lekcji
    8. Wszyscy  wchodzący do budynku szkoły  mają obowiązek korzystania z płynu do dezynfekcji rąk.
    9. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
    1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
    2. dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
    3. dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
    4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcję rąk).
    1. W miarę możliwości  ograniczamy  przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje  stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
    2.  Zapewniamy sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia., poprzez  kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
    3. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, uczeń zostanie  odizolowany do   odrębnego pomieszczeniu lub wyznaczonego miejsca, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomieni zostaną rodzice/opiekunowie  o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
    4. W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce),  oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
    5. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć będą  czyszczone lub dezynfekowane.
    6. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub w szafkach szkolnych. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
    7. Sale , części wspólne (korytarze) będą wietrzone  co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
    8. Nauczyciel w klasach I-III organizuje  przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
    9. Uczniowie mogą korzystać z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw. (pod opieka nauczyciela)
    10. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
    11. Podczas  korzystania z szatni, uczeń stosuje środek do dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.
    12. Zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniają konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach. Szczegółowe zasady korzystania z biblioteki określa regulamin biblioteki.
    13. W przypadku dziecka alergicznego wymagane jest dostarczenie przez rodzica/ opiekuna prawnego zaświadczenia lekarskiego lub oświadczenia rodzica.
    14. W szkole obowiązują procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki oraz zalecenia wskazane w  wytycznych GIS oraz aktualne przepisy prawa.

     

    IV. OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH:

    1. Rodzice/opiekunowie prawni  są zobowiązani do zapoznania się z Procedurami bezpieczeństwa  w okresie pandemii covid-19 na terenie Szkoły Podstawowej w Belnie dostępnymi na stronie internetowej szkoły :sp.belno.pl oraz w e- dzienniku.
    1. Przestrzegają wytycznych dotyczących nie przynoszenia zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów przez dziecko do placówki.
    2. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania
    3. W czasie pobytu w przedszkolu nie ma obowiązku noszenia przez dzieci maseczek. Jeśli rodzice/prawni opiekunowie decydują się na posiadanie przez dziecko maseczki są zobowiązani do przekazania nauczycielowi odpowiednich ich ilości zapakowanych w woreczku/pudełku opisanych imieniem i nazwiskiem dziecka.
    4. Uczulają swoje dzieci, aby zachowywały dystans społeczny, jeżeli to możliwe w przeciwnym razie zakładały maseczki ochronne.
    5. Zwracały uwagę, aby dzieci nie pożyczały sobie  żadnych przyborów i rzeczy
    6. Rodzice i opiekunowie prawni przyprowadzający i odbierający dzieci do/z placówki są zobowiązani do noszenia maseczki ochronnej i zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników placówki oraz innych dzieci i ich rodziców wynoszący co najmniej 2 metry.
    7. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający dzieci będą mieć mierzoną temperaturę.
    8. Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do respektowania obowiązujących zasad w okresie pandemii.
    9.  Rodzice są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania telefonów od dyrektora lub wychowawcy, w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w sprawach dotyczących dziecka.
    10. W przypadku nieobecności dziecka rodzic zobowiązany jest poinformować o tym fakcie nauczyciela sprawującego opiekę i podać powód nieobecności.
    11. Dokonują stosownych opłat za wyżywienie i godziny płatne w wyznaczonych terminach.
    12. Terminowo dostarczają niezbędną dokumentację.

     

      1. OBOWIĄZKI DYREKTORA

     

    1. Nadzoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników szkoły zgodnie z powierzonymi im obowiązkami;

    1. Dba o to, by w salach, w których spędzają czas dzieci, nie było przedmiotów i sprzętu, których nie da się skutecznie umyć, uprać lub zdezynfekować,
    2.  Zapewnia taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki, różne godziny przerw lub zajęć na boisku).
    3. Dba o to, aby unikać organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu, ustala bezpieczną zasadę korzystania przez grupę z szatni przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć.
    4. Dba, aby wszyscy pracownicy szkoły w razie konieczności byli zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki, osłonę na usta i nos lub inne.
    5. Prowadzi komunikację z rodzicami dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w placówce;
    6. Kontaktuje się z rodzicem/opiekunem prawnym – telefonicznie, w przypadku stwierdzenia podejrzenia choroby u dziecka;
    7. Informuje organ prowadzący o zaistnieniu podejrzenia choroby u dziecka, pracownika;
    8. Współpracuje ze służbami sanitarnymi;
    9. Instruuje pracowników o sposobie stosowania procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia;
    10. Informuje rodziców o obowiązujących w szkole procedurach postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia za pomocą poczty elektronicznej/ strony internetowej szkoły;
    11.  Ogranicza przebywanie osób trzecich w szkole do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe);
    12.  Nadzoruje, aby codziennie sporządzana była lista osób przebywających na terenie szkoły.

     

      1. OBOWIĄZKI NAUCZYCIELI:

     

    1. Nauczyciele pracują wg. ustalonego  przez  dyrektora planu zajęć realizując zajęcia dydaktyczno– wychowawcze w przedszkolu / szkole w trybie stacjonarnym
    2. W przypadku decyzji o zdalnym nauczaniu realizują zajęcia wg planu zajęć zdalnie
    3. Informują na bieżąco dyrektora o braku możliwości zdalnego nauczania wychowanków
    4. Współpracują z rodzicami dzieci/uczniów w zakresie postępów w nauce, a także w zakresie kondycji zdrowotnej  ich dzieci
    5. Sprawdzają warunki do prowadzenia zajęć,   wietrzą salę, w której odbywają się zajęcia – przynajmniej raz na godzinę, prowadzą gimnastykę przy otwartych oknach; 
    6. Dbają o to, by dzieci w ramach grupy/ klasy unikały bliskich kontaktów; 
    7. Wyjaśniają dzieciom zasady obowiązujące w szkole/ przedszkolu ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad higieny w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Pilnują by dzieci regularnie myły ręce wodą z mydłem, szczególnie po przyjściu do podmiotu, przed jedzeniem i po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.
    8. Unikają organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu lub przy jednej zabawce w sali .
    9. Powiadamiają dyrektora o objawach chorobowych dzieci/uczniów
    10. Umożliwiają pracownikom obsługi dezynfekcję pomieszczeń i mebli
    11. Zachowują między sobą oraz w kontaktach z rodzicami i innymi pracownikami szkoły  odstęp wynoszący co najmniej 1,5 m.
    12. Dbają o higienę rąk – często myją mydłem lub środkiem dezynfekującym, nie dotykają okolic twarzy, ust, nosa i oczu.
    13. Nauczyciele w czasie lekcji pracują w przyłbicy lub maseczce ochronnej

     

    VII. OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW OBSŁUGI:

                        PRACOWNIK OBSŁUGI

    1.Wykonując prace porządkowe, pracownik wietrzy pomieszczenie, w którym pracuje.

    2.Uzupełnia na bieżąco środki higieniczne, płyn do dezynfekcji

    3.Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze, blaty do spożywania posiłków i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury) regularnie dezynfekuje środkiem dezynfekującym lub wodą z detergentem.

    4.Pracownicy obsługi myją i/lub dezynfekują: 

    1. Ciągi komunikacyjne – myją oraz dezynfekują odpowiednim płynem. 
    2. Poręcze, włączniki światła, klamki, uchwyty, poręcze krzeseł, siedziska i oparcia krzeseł, blaty stołów, z których korzystają dzieci i nauczyciele, drzwi wejściowe do placówki, zabawki, leżaki, szafki w szatni (powierzchnie płaskie), kurki przy kranach – myją i dezynfekują; 
    3. Plac zabaw
    4. Toalety dla personelu i dzieci – myją i dezynfekują 
    5. Wietrzą pomieszczenia, w których odbyła się dezynfekcja, tak aby nie narażać dzieci ani innych pracowników na wdychanie oparów; 
    6. Myją i dezynfekują ręce po każdej czynności związanej ze sprzątaniem, myciem, itd.; 
    7. Pracują w rękawiczkach. Stosują ściśle zasady ich nakładania i zdejmowania oraz utylizowania.
    8.  Wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, ciągi komunikacyjne regularnie i starannie sprzątają z użyciem środków dezynfekujących
    9. Wykonują inne stałe prace określone w zakresie czynności na stanowisku pracy

     

    VIII. ŻYWIENIE

    1. Szkoła zapewnia wyżywienie dzieciom w czasie ich przebywania w Punkcie Przedszkolnym, oddziale przedszkolnym i  szkole podstawowej.

    2.Uczniowie korzystają z posiłków wg opracowanego harmonogramu

    3.  W stołówce  dania i produkty podawane są przez   okienko

    4.W miarę możliwości przy stoliku spożywają posiłki uczniowie z tej samej klasy

    IX .POMOC KUCHENNA

     

    1. Dezynfekuje ręce przed każdym wejściem do pomieszczenia, gdzie wydawane są posiłki; Przestrzega warunków wymaganych przepisami prawa, dotyczącymi funkcjonowania zbiorowego żywienia.
    2. Utrzymuje wysoką higienę mycia i dezynfekcji stanowisk pracy ,sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
    3. Po zakończonej pracy odpowiada za gruntowną dezynfekcję powierzchni, sprzętów i pomieszczenia zaplecza kuchennego oraz zmywalni.
    4.   Przestrzega harmonogramu wydawania posiłków

     

    1. Myje ręce:

    a) przed rozpoczęciem pracy,

     b) przed kontaktem z żywnością, która jest przeznaczona do bezpośredniego spożycia, c) po zajmowaniu się odpadami/śmieciami,

    d) po zakończeniu procedur czyszczenia/dezynfekcji,

     e) po skorzystaniu z toalety,

    f) po kaszlu, kichaniu, wydmuchaniu nosa,

    g) po jedzeniu i piciu;

     h) Myje ręce zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych; 14

    i) Odbierając produkty dostarczane przez osoby z zewnątrz, zakłada rękawiczki oraz maseczki ochronne;

     j) Wyrzuca rękawiczki i wyrzuca wszelkie opakowania, w których zostały dostarczone produkty do worka na śmieci i zamyka go szczelnie; jeśli rozpakowanie produktu w danym momencie nie jest możliwe lub musi on pozostać w opakowaniu, pracownik kuchni myje/dezynfekuje opakowanie;

     k) Po zakończonej pracy, dezynfekuje blaty kuchenne oraz inne sprzęty, środkami zapewnionymi przez dyrektora;

    l) Myje naczynia, sztućce w zmywarce w temperaturze minimum 60 stopni C przy użyciu detergentów do tego służących/wyparzają naczynia i sztućce, przy użyciu których były spożywane posiłki.

     m) Dzieci posiłki spożywają przy stolikach w stołówce szkolnej

     n) Po zakończonym posiłku dezynfekuje powierzchnię stołów oraz krzesła (poręcze, oparcia, siedziska), przy których spożywane były posiłki.

     

    X. PROCEDURY NA WYPADEK STWIERDZENIA PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM LUB CHOROBY COVID-19

    1. W szkole wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe.
    2. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka (takich jak kaszel, gorączka, duszności, katar, biegunka, utrata węchu lub smaku), dziecko jest niezwłocznie izolowane od grupy – służy do tego specjalnie przygotowane pomieszczenie. 
    3. Pracownik, który zauważył objawy chorobowe, informuje o tym dyrektora lub osobę go zastępującą. 
    4. Dyrektor kontaktuje się niezwłocznie telefonicznie: z rodzicem/rodzicami/opiekunem/opiekunami dziecka, Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną oraz organem prowadzącym i informuje o objawach. 
    5. W przypadku ignorowania wezwania o stawienie się w przedszkolu/ szkole rodzica/opiekuna dziecka   podejrzanego o zarażenie, Dyrektor ma prawo powiadomić o tym fakcie Policję, Sąd Rodzinny oraz Powiatową Stację Epidemiologiczną. 
    6. Wskazany przez dyrektora pracownik (nauczyciel, samodzielny referent, ) kontaktuje się telefonicznie z rodzicami pozostałych dzieci z grupy i informuje o zaistniałej sytuacji. 
    7. Nauczyciel, jeśli to możliwe, przeprowadza dzieci do innej, pustej sali, a sala, w której przebywało dziecko z objawami chorobowymi jest myta i dezynfekowana (mycie podłogi, mycie i dezynfekcja – stolików, krzeseł, zabawek). 
    8. Dziecko w izolacji przebywa pod opieką pracownika szkoły, który zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa – przed wejściem i po wyjściu z pomieszczenia dezynfekuje ręce, przed wejściem do pomieszczenia zakłada maseczkę ochronną/przyłbicę i rękawiczki. 
    9. Rodzice izolowanego dziecka odbierają je  przy  drzwiach wejściowych do budynku. 
    10. W przypadku wystąpienia u pracownika szkoły będącego na stanowisku niepokojących objawów sugerujących zakażenie COVID-19, pracownik niezwłocznie przerywa swoją pracę i informuje dyrektora lub osobę wyznaczoną o podejrzeniu – zachowując stosowny dystans i środki ostrożności, aby nie dochodziło do przenoszenia zakażenia. 
    11. Dyrektor lub osoba wyznaczona zawiadamia powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną (numer znajduje się na tablicy ogłoszeń w dolnym holu) i wprowadza do stosowania na terenie Placówki instrukcje i polecenia przez nią wydawane. 
    12. Obszar, w którym przebywał i poruszał się pracownik z podejrzeniem zakażenia COVID-19 jest niezwłocznie skrupulatnie myty, a powierzchnie dotykowe, takie jak klamki, uchwyty włączniki światła, poręcze, są dezynfekowane przez osobę do tego wyznaczoną. 
    13. Pomieszczenie, które przeznaczone było do izolacji osoby z objawami chorobowymi po opuszczeniu go przez osobę z objawami, jest myte i dezynfekowane są powierzchnie dotykowe. 
    14. Dyrektor lub osoba przez niego wyznaczona sporządza listę osób, z którymi osoba podejrzana o zakażenie miała kontakt, aby w razie potrzeby przekazać ją powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. 
    15. Dyrektor informuje organ prowadzący o wszelkich stwierdzonych objawach chorobowych dzieci czy pracowników wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19. 
    16. Dyrektor wraz z organem prowadzącym na podstawie wytycznych, instrukcji powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej podejmują decyzję odnośnie dalszych działań w przypadku stwierdzenia na terenie placówki zakażenia. 
    17. W przypadku uzyskania informacji od rodziców lub pracowników o potwierdzonym zarażeniu wirusem COVID-19 u osoby, która przebywała w ostatnim tygodniu w placówce, Dyrektor niezwłocznie informuje organ prowadzący i kontaktuje się z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną celem uzyskania wskazówek, instrukcji do dalszego postępowania. 

     

    XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

    1. Wszyscy pracownicy szkoły oraz rodzice/opiekunowie dzieci zobowiązani się do  ścisłego stosowania i przestrzegania niniejszej Procedury Bezpieczeństwa. 
    2. Na tablicy ogłoszeń w holu znajdują się numery telefonów do organu prowadzącego, stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych, z którymi należy się skontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u osoby znajdującej się na terenie placówki. 
    3. Procedury bezpieczeństwa obowiązują w  od dnia 1 września  2020r. do czasu ich odwołania. 
    4. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pracownik pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora placówki.

     

  • Zakończenie klasy 8 w Szkole Podstawowej w Belnie

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

    Msz święta o godz. 800 w kościele parafialnym Św. Piotra i Pawła w Makoszynie.

    Zakończenie roku szkolnego dla poszczególnych  klas:

    900 - Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolny
    930 - Uczniowie klas 1 - 3
    1000 - Uczniowie klas 4 - 8

  • Nauka hybrydowa dla klas 4-8 i dodatkowe dni wolne.

    Od 17 maja 2021 roku uczniowie klas  4-8 będą realizować zajęcia dydaktyczne w formie  nauki hybrydowej.​​​​​​​

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Belnie informuje, że na podstawie § 5.1. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu  z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U.  Nr 46, poz. 432 ze zmianami), ustalone zostały dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w Szkole Podstawowej w Belnie oraz we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Bieliny w niżej wymienionych terminach:

    1) 02.11.2020r.
    2) 24.05.2021r.
    3) 25.05.2021r.  - egzamin ósmoklasisty
    4) 26.05.2021r.  - egzamin ósmoklasisty
    5) 27.05. 2021r. - egzamin ósmoklasisty
    6) 28.05.2021r.
    7) 04.06.2021r.

  • Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej

    • Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach pozostali uczniowie.
    • Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
    • Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.
  • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  • Narodowy Spis Powszechny

    Drodzy Rodzice,

     

    Dziś rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który odbywa się raz na 10 lat. Spis jest powszechny, czyli dotyczy nas wszystkich.

     

    Zależy nam na Państwa komforcie i bezpieczeństwie, dlatego podstawową metodą przekazania danych jest samospis internetowy. Serdecznie zachęcamy do spisania się na spis.gov.pl. W przypadku pytań czekamy pod nr infolinii 22 279 99 99.

     

     

    Poinformuj rodzinę i przyjaciół - #liczysiękażdy!

     

    Gminne Biuro Spisowe w Bielinach.

  • Dzień Kobiet - 8 marca

  • Zbiórka elektrośmieci w SP Belno

    Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce

    Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

    1.    Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące

    2.    Chłodziarki, zamrażarki

    3.    Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i przechowywania żywności
    4.    Pralki, suszarki do ubrań

    5.    Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, zmywarki

    6.    Piece elektryczne

    7.    Elektryczne płyty grzejne

    8.    Mikrofalówki

    9.    Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności
    10.    Elektryczne urządzenia grzejne

    11.    Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych
    12.    Wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne

    Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

    1.    Odkurzacze, zamiatacze do dywanów oraz pozostałe urządzenia czyszczące

    2.    Maszyny do szycia, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych
    3.    Żelazka, urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań
    4.    Tostery, frytkownice

    5.    Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań
    6.    Noże elektryczne

    7.    Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała
    8.    Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu

    9.    Wagi

    10.    Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

    Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

    1.    Komputery duże stacjonarne, stacje robocze

    2.    Jednostki drukujące, drukarki

    3.    Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura

    4.    Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura oraz notebooki

    5.    Puste cartridge do drukarek

    6.    Notepady

    7.    Sprzęt kopiujący

    8.    Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania

    9.    Kalkulatory kieszonkowe i biurowe

    10.    Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną
    11.    Terminale i systemy użytkownika

    12.    Faksy, telefaksy
     
    13.    Telefony (bezprzewodowe,komórkowe) automaty telefoniczne

    14.    Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne

    15.    Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

    Sprzęt audiowizualny

    1.    Odbiorniki radiowe

    2.    Odbiorniki telewizyjne

    3.    Kamery video (sprzęt video)

    4.    Sprzęt hi-fi

    5.    Instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku

    6.    Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne

    Narzędzia elektryczne i elektroniczne

    1.    Wiertarki, piły

    2.    Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub
    3.    Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań

    4.    Narzędzia do rozpylania

    5.    Kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych

    6.    Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne

    Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

    1.    Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe

    2.    Kieszonkowe konsole do gier video, gry video

    3.    Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi

    4.    Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym

    Przyrządy do nadzoru i kontroli

    1.    Czujniki dymu

    2.    Regulatory ciepła

    3.    Termostaty

    4.    Urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym

    Automaty do wydawania

    1.    Automaty do wydawania napojów gorących

    2.    Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami

    3.    Automaty do wydawania produktów stałych

    4.    Automaty do wydawania pieniędzy - bankomaty

    5.    Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty

    Baterie i akumulatory

    1.    Baterie i akumulatory ołowiowe

    2.    Baterie i akumulatory niklowo-kadmowe

    3.    Baterie alkaliczne
     

  • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych (kl."0") i punktów przedszkolnych w 2021r.

    WAŻNE!!!

    Wszyscy rodzice dzieci urodzonych w 2018 roku mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola. O wynikach rekrutacji zadecyduje komisja.

    Grzegorz Papis

    Dyrektor szkoły

     

    Szanowni Państwo,

    Prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do „przedszkoli” publicznych w Gminie Bieliny na rok szkolny 2021/2022, które mogą być pomocne w wypełnianiu i skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz terminowym złożeniu ich w wybranej placówce.

    Podstawa prawna

    Informacje ogólne

     

    • Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
    • Dzieci w wieku 3 – 5 lat mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego, a dzieci w wieku 6 lat są obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.
    • Wychowaniem przedszkolnym może być objęte również dziecko powyżej 7 lat, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończy 9 lat. W tym przypadku obowiązek szkolny odracza się zgodnie z art. 38 ustawy Prawo oświatowe. Odroczenia dokonuje, na wniosek rodziców, dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka.
    • Dziecko, które kończy 7 lat, może mieć odroczone rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego o jeden rok szkolny. Odroczenia dokonuje, na wniosek rodziców, dyrektor publicznej szkoły podstawowej, w obwodzie której dziecko mieszka, zgodnie z art. 36 ust. 4-7wustay Prawo oświatowe.
    • Dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, może rozpocząć naukę w szkole podstawowej (na wniosek rodziców), jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
    • Do przedszkola publicznego przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Bieliny na podstawie:

    ­  złożonej przez rodziców pisemnej deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu publicznym, do którego dziecko obecnie uczęszcza, w terminie 7 dni poprzedzających postępowanie rekrutacyjne (do dnia 8 lutego 2021 r.);

    ­  pisemnego wniosku o przyjęcie do przedszkola złożonego przez rodziców w placówce, w terminie określonym w Zarządzeniu Wójta Gminy Bieliny, po przeprowadzeniu przez komisję rekrutacyjną postępowania rekrutacyjnego na wolne miejsca.

    • W szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym może zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku.
    • Ilekroć w niniejszej informacji jest mowa o rodzicach -należy przez to rozumieć także prawnych opiekunów dziecka oraz osoby (podmioty) sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem (art. 4 pkt 19 ustawy Prawo oświatowe.

     

    Miejsce zamieszkania kandydata

     

    Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy rodzicielskiej.

    Jeżeli władza rodzicielska przysługuje na równi obojgu rodzicom mającym osobne miejsce zamieszkania, miejsce zamieszkania dziecka jest u tego z rodziców, u którego dziecko stale przebywa. Jeżeli dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy (art. 26 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny –Dz. U. z 2020r. poz. 1740 ze zm.). Można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.

     

    Zasady przyjęć na rok szkolny 2021/2022.

     

    Do przedszkoli publicznych przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Bieliny:

    • w wieku od 3 do 5 lat (urodzone w latach 2018, 2017, 2016),
    • 6-letnie (urodzone w roku 2015) objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym,
    • 7-letnie (urodzone w roku 2014), którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego,
    • w wieku powyżej 7 lat, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, którym odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego.

    DEKLARACJĘ o kontynuacji wychowania przedszkolnego rodzice dzieci w wieku od 3 do 6 lat, już uczęszczających do przedszkola publicznego, pobierają i wypełnioną składają w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza w terminie do 8 lutego 2021 r. Rodzice dzieci 7-letnich i powyżej 7 lat, które mogą mieć odroczony obowiązek szkolny zgodnie z art. 36 ust. 4 -7 i art. 38 ustawy Prawo oświatowe, mają obowiązek złożenia, wraz z deklaracją, oświadczenia o złożeniu w poradni psychologiczno-pedagogicznej wniosku o wydanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz opinii o potrzebie odroczenia spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2021/2022.

    Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od dnia 1 września 2021r.

    WNIOSEK o przyjęcie do przedszkola rodzice, którzy chcą posłać dziecko do przedszkola publicznego po raz pierwszy lub chcą zmienić dotychczasowe przedszkole na inne, pobierają z niniejszej strony internetowej lub w sekretariacie szkoły i wypełniony składają w szkole, w której funkcjonuje przedszkole do którego chcą zapisać dziecko, w terminach określonych w zarządzeniu nr 0050.4.2021 Wójta Gminy Bieliny. Przyjęcie kandydata do przedszkola następuje w drodze postępowania rekrutacyjnego przeprowadzonego przez komisję rekrutacyjną. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe do publicznego przedszkola przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze danej gminy.

    Kandydaci zamieszkali poza terenem Gminy Bieliny mogą być przyjęci do przedszkola publicznego, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego Gmina Bieliny będzie nadal dysponowała wolnymi miejscami.

    Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia a także liczbę punktów możliwych do uzyskania za poszczególne kryteria zostały określone Zarządzeniem nr 0050.4.2021 Wójta Gminy Bieliny z dnia 18 stycznia 2021 roku w sprawie określenia terminów  w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 do punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Bieliny.

    Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022 do przedszkoli przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego – zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe:

    • wielodzietność rodziny kandydata,
    • niepełnosprawność kandydata,
    • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
    • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
    • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
    • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
    • objęcie kandydata pieczą zastępczą.

    Każde z wyżej wymienionych kryteriów ma jednakową wartość.

    W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria lokalne określone na podstawie uchwały nr XXXII/247/17 Rady Gminy Bieliny z dnia 24 maja 2017 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXXI/238/17 Rady Gminy Bieliny z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innej formy wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Bieliny oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

    1. Wniosek o przyjęcie do przedszkola na r. szk.2021/22
    2. Zarządzenie nr 0050.4.2021 Wójta Gminy Bieliny z dnia 18 stycznia 2021 roku w sprawie określenia terminów w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022 do punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Bieliny
    3. Uchwała nr XXXII/247/17 Rady Gminy Bieliny z dnia 24 maja 2017 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XXXI/238/17 Rady Gminy Bieliny z dnia 30 marca 2017r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innej formy wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Bieliny oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

    Źródło: http://www.bieliny.pl/asp/rekrutacja-do-oddzialow-przedszkolnych-kl-0-i-punktow-przedszkolnych-w-2021r,621,artykul,1,1034

     

     

  • Dni wolne - przerwa świąteczna i ferie zimowe.

    Przerwa świąteczna odbywać się będzie od 23 grudnia 2020 do 2 stycznia 2021 r.  Przerwa w zajęciach, która zastąpi dotychczasowe ferie zimowe odbywać się będzie od 3 stycznia do 17 stycznia 2021, dotyczy to wszystkich uczniów klas 1- 3 oraz dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego.

  • Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Belnie

    Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Belnie

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Belnie
    Belno 25
    26-004 Bieliny
  • (+41) 302-53-70

Galeria zdjęć