W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych informujemy, że sukcesywnie są udostępnianie materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególną opieką objęci są uczniowie, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów ósmoklasisty.
Zdalne nauczanie odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem dziennika elektronicznego, messengera, a także poczty elektronicznej.
Polecamy również wykorzystywanie poniższych materiałów edukacyjnych:
12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
14. Serwis Polskie Radio Dzieciom
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą udostępnia materiały edukacyjne dla dzieci polskich uczących się za granicą w formie podręcznika internetowego „Włącz Polskę!”. Jest to zbiór zasobów edukacyjnych wykorzystywanych do tworzenia podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie.
Strona internetowa www.wlaczpolske.pl, na której znajduje się podręcznik, pozwala łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.
Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do internetu. Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce.
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowychi ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.
Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.
Serwis IPN Przystanek historia
Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.
Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe.
Zachęcamy również do odwiedzenia europejskiej strony internetowej programu eTwinning – zakładka „Zainspiruj się”.
Na tych stronnych nauczyciele znajdą gotowe zestawy projektowe przetłumaczone na język polski, jak również pojedyncze zadania dla nauczycieli niemal każdej specjalności. Materiały można wykorzystać przede wszystkim do realizacji projektów eTwinning, jak również innych działań edukacyjnych. Strony to nieoceniona baza inspiracji.
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.
Dodatkowo serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym, w tym scenariuszy lekcji. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz prowadzący zajęcia dodatkowe np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.
Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.
W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.
Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.
Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.
W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.
Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne. Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”
Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.
W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.
To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.
Źródło informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12.03.2020r. do 25.03.2020r. zawieszamy zajęcia dydaktyczno - wychowawcze. To oznacza, że uczniowie przestają chodzić do szkoły, w przypadku szkół podstawowych i przedszkoli.
W szczególnych wypadkach w dniach 12 i 13.03.2020r. (czwartek, piątek) rodzice, którzy nie mogą zapewnić opieki mogą wysłać dzieci przedszkolne, gdzie nauczyciele zapewnią opiekę (raczej unikajmy takiej sytuacji!). W pozostałe dni nie przysyłamy dzieci do szkoły. Dalsze informacje będą przekazywane na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej szkoły i dziennika elektronicznego.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Belnie informuje, że w związku z zamknięciem szkół zamknięte są również obiekty sportowe. Bardzo proszę dzieci i osoby dorosłe o nieprzebywanie na terenie obiektów sportowy przy szkole na czas zawieszenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
Stąd apel: To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To czas kwarantanny, to jest czas który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji. Zaleca się spędzić go w domu, unikając większych skupisk ludzi i miejsc publicznych.
Prosimy rodziców, aby na bieżąco śledzili informacje dotyczące środków zapobiegawczych stosowanych w Gminie Bieliny w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV (koronawirus) wśród ludności.
http://www.bieliny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=563&sub=450&dzialy=563&akcja=artykul&artykul=9360
Informacja dotycząca zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach, placówkach oświatowych i świetlicach
http://www.bieliny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=563&sub=450&dzialy=563&akcja=artykul&artykul=9353
Dyrektor
Szkoły Podstawowej w Belnie
Grzegorz Papis
"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Belnie na zajęcia podczas ferii zimowych 2020.
24 stycznia 2020r. w naszej obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Nasi uczniowie - wnuczkowie przygotowali wspaniałe występy artystyczne.
Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym gościom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zaszczycą nas znowu swoją obecnością:)
12 stycznia 2020r. już 27 raz byliśmy razem (społeczność szkolna i mieszkańcy Belna i Napękowa). Tym razem "graliśmy" dla dziecięcej medycyny zabiegowej.
Na rzecz WOŚP kwestowali nasi wolontariusze: Zuzanna Frąk, Patrycja Michalska, Katarzyna Serwicka, Gabriela Sikora - uczennice klasy VII, Julia Klimek, Wiktoria Durlej, Izabela Frąk, Zuzanna Czajkowska - uczennice klasy VIII, Zuzanna Durlej, Wiktoria Janus, Zuzanna Kaleta, Amelia Langner, Oliwia Soczomska - uczennice klasy VI oraz Kinga Mochocka, Roksana Kwiatek, Sylwia Kłak, Roksana Podsiadło - uczennice klasy V.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się nam zebrać 2886,89zł.
Dziękujemy wszystkim za kolejny rok wspólnego tworzenia części bardzo pozytywnego świata, który powstaje dzięki wzajemnej pomocy.
Dbajmy o to zawsze.
Pozdrawiam
A. Bator
Uczeń klasy VIII Bartłomiej Skrzyniarz zakwalifikował się do finału IV Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół województwa świętokrzyskiego.
Gratulujemy!!!
"Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich.
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich."
Święta Bożego Narodzenia to czas radości przeżywany w gronie rodzinnym. Wszyscy mamy możliwość odkrywać, to co najważniejsze w polskich tradycjach.
Tegoroczne jasełka oglądali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Przedstawienie zostało zaprezentowane również dla społeczności lokalnej.
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VIII godnie reprezentowali naszą szkołę
w Wojewódzkich Kuratoryjnych Konkursach Przedmiotowych, kwalifikując się do udziału w II etapie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Informacja dotycząca ubezpieczenia.
Dzieci bardzo często interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków. Sięgając daleko w przyszłość, marzą o tym kim będą jak będą duże. Dzielą się swoimi marzeniami z innymi dziećmi i nauczycielami. Podczas zabaw próbują wcielać się w rożne osoby oraz odgrywać scenki jako pan lekarz, pani piosenkarka czy weterynarz.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych w naszym Przedszkolu odbył się cykl zajęć „POZNAJEMY ZAWODY”. Głównym celem zajęć było poszerzenie wiedzy dzieci o różnorodnych profesjach, a także wyrobienie szacunku do pracy otaczających ich osób. Dzieci poznały charakterystykę danego zawodu oraz narzędzia potrzebne do wykonania pracy.
Dzięki zajęciom, praca na poczcie, na placu budowy czy w kuchni nie jest już obca żadnemu przedszkolakowi. Natomiast krawcowa, kucharz czy stolarz nie skrywają przed dziećmi żadnych tajemnic. Zwieńczeniem zajęć było spotkanie z prawdziwym kominiarzem - Pan Dariusz Piotrowski, który przez wiele lat wykonuje zawód kominiarza
z pasją opowiedział dzieciom o swojej pracy.
Wizyta Św. Mikołaja w naszej szkole
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”
Tak śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Jak co roku , tak i w tym 6 grudnia do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono. Długo oczekiwany gość wywołał radość na twarzach dzieci. Święty Mikołaj został powitany wierszykami i piosenkami. Miłym akcentem spotkania były upominki dla każdego ucznia oraz zdjęcia z Mikołajem. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci podziękowały za prezenty i zaprosiły Mikołaja na następny rok.
Listopad to szczególny miesiąc w dziejach naszego narodu, Polska uzyskała niepodległość.
Zespół śpiewaczy „Echo Łysicy” 28 listopada 2019r. przedstawił uczniom naszej szkoły montaż słowno-muzyczny pt. „Polska Ojczyzna nasza”. Autorką wierszy, które zostały zaprezentowane podczas wystąpienia jest członkini zespołu Pani Bożena Ołubiec.
W naszej szkoły odbyły się popularne Andrzejki. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby. Wszyscy uczniowie wzięli udział w dyskotece andrzejkowej.
8 listopada 2019 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z nauczycielami uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu dotyczącym odzyskania niepodległości. Uczniowie mieli okazję poznać historię odbudowania wolnej Polski, poznać znaczenie suwerennego państwa. Uczniowie mieli również możliwość dowiedzieć się, jak należy dbać o niepodległość i czym ona jest obecnie dla młodych Polaków.
Należy zwrócić uwagę o godnej, patriotycznej postawie uczniów podczas akademii.
O godzinie 1111 uczniowie oraz nauczyciele odśpiewali hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".
Przypominamy wszystkim mieszkańcom naszego obwodu o zawieszenie flagi.