We wtorek 9 października nasze pierwszaki świętowały ważny dzień w szkolnym życiu. Punktualnie o 12.00 pod kierunkiem wychowawczyni Bożeny Dziarmagi rozpoczęło się ślubowanie. Na uroczystości obecni byli: pan dyrektor szkoły Grzegorz Papis, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przedstawieniu części artystycznej, pan dyrektor z ołówkiem w ręku przystąpił do aktu ślubowania. Uczniowie klasy pierwszej z uwagą i przejęciem powtarzali słowa ślubowania. Dzieci obiecały solidną naukę i przyrzekły swojej pani wzorowe zachowanie. Następnie otrzymały upominki od swoich rodziców, samorządu szkolnego oraz kolegów z klasy II.
Sztandar szkoły wyprowadzono i zabrzmiała piosenka „Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele”, którą pierwszaki śpiewały z dużym entuzjazmem. Recytacja uczniów i piosenki zachwyciły wszystkich zebranych. Dzieci spisały się znakomicie. Witamy Was w szkolnej społeczności!
Dorota Skrzyniarz
W ramach "Programu edukacji ekologicznej dla Gminy Bieliny na rok 2018" zostały zorganizowane konkursy plastyczne oraz zbiórka nakrętek. Program miał na celu wykształcenie u dzieci poczucia odpowiedzialności za środowisko, zwrócenie uwagi na problem odpadów i zanieczyszczenie lasu. Konkurs plastyczny „Jak mogę przyczynić się do ochrony środowiska?” dotyczył działań przyczyniających się do ochrony środowiska, które można zastosować w codziennym życiu.
W konkursie plastycznym uczennica klasy V Wiktoria Janus zdobyła III miejsce.
W konkursie zbiórki nakrętek nasza szkoła zajęła II miejsce.
Dorota Skrzyniarz
Najlepsze życzenia i moc buziaków dla chłopaków przesyłają dziewczyny.
27 września grupa uczniów klas IV-VIII uczestniczyła w wyjeździe do parku trampolin "Sky-Fly"w Kielcach. Była to świetna forma czynnego wypoczynku i integracji uczniów. Opiekę sprawowali: Pelagia Wiącek, Dorota Skrzyniarz, Piotr Stączek oraz Sebastian Satro.
21 września społeczność naszej szkoły - uczniowie wraz z wychowawcami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbierano wiele worków pełnych odpadów. Takie działania uświadomiają wszystkim, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie śmieci stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska, a praca na rzecz ochrony naszej planety powinna trwać nieustannie.
Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 20 września 2018 r. o godzinie 16.00
We wtorek 11 września w Szkole Podstawowej w Bielinach Zafiksowani działaniem realizowali swój projekt pn. Zafiksowany festyn Mani Działania. Uczestnikami byli uczniowie VII i VIII klasy szkół podstawowych z terenu gminy Bieliny. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki klasy VII oraz klasy VIII. Po konkursowych zmaganiach wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VII Julia Trzcińska, która przedstawiła nam swój taniec, II miejsce za wykonanie sukienki i malowanie na płótnie zajęła Urszula Korycińska również z klasy VII.
Po wielkich zmaganiach uczniowie mogli zintegrować się podczas dyskoteki! Celem projektu jest integracja VII i VIII klasy szkół podstawowych z terenu gminy Bieliny. Opiekunem wyjazdu i projektu w naszej szkole był nauczyciel języka angielskiego p. Piotr Stączek.
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Belnie odbędzie się 3 września 2018 r. o godzinie 9.00
Msza Św. odprawiona będzie w Kościele Św. Piotra i Pawła w Makoszynie o godzinie 8.00
W ostatnich dniach roku szkolnego w naszej szkole chętni uczniowie klas IV-VII mieli okazję zmierzyć się z zadaniami matematycznymi na szkolnym konkursie matematycznym. Konkurs miał na celu m. in. ćwiczenie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce czy poszukiwanie nietypowych rozwiązań problemów matematycznych.
Najlepsze wyniki uzyskali:
klasa IV:
I miejsce - Kacper Bernat
II miejsce - Oskar Kraska/Wiktor Brożyna
III miejsce - Bartłomiej Bęben
klasa VI:
I miejsce - Bartłomiej Skrzyniarz
II miejsce - Julia Klimek
III miejsce - Wiktoria Durlej
Gratulacje!
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Belnie brali udział w wewnątrzszkolnym konkursie z języka angielskiego. Ochotnicy z klas od 4. do 7. przez siedem tygodni mierzyli się z ciekawym słownictwem, które sami musieli sprawdzić i przygotować.
Każdego tygodnia nauczyciel wystawiał około 15 obrazków z różnych kategorii słownych. Uczniowie samodzielnie odkrywali słownictwo w języku angielskim oraz poprawna wymowę. Po tygodniu czasu dostawali do uzupełnienia poznane słownictwo. Jednakże, każda pomyłka zmniejsza otrzymywane przez nich punkty. Punktacja sumowała się co tydzień – ile uczniowie wypracowali, tyle punktów otrzymali. Wygrali najlepsi!
I miejsce - Wiktoria Durlej / kl. 6 (204 pkt.)
II miejsce - Bartłomiej Skrzyniarz /kl. 6 (203 pkt.)
III miejsce - Bartłomiej Bęben/ kl. 4 (195 pkt.)
Piotr Stączek
W naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy pt. "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?". Celem tego konkursu było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Uczestnikami byli chętni uczniowie klas: I, II i III. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z pytaniami dotyczącymi wierszy Jana Brzechwy. Uczniowie musieli wykazać się dobrą pamięcią, ponieważ konkurs obejmował znajomość wielu utworów.
I miejsce zajęła Anastazja Kozłowska-uczennica klasy I
II miejsce zajęła Weronika Janus - uczennica klasy II
III miejsce zajął Paweł Serwicki – uczeń klasy III
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Marzena Gawęcka
W dniu 8 czerwca 2018r. dzieci z „0”, oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III uczestniczyli w programie edukacyjnym pt. ,,Polska – moja Ojczyzna” przygotowanym przez Agencję szkolno – przedszkolną LUPUS. Celem spotkania było przybliżenie i wyjaśnione dzieciom czym jest patriotyzm oraz uświadomienie im, że są częścią wspólnoty zwanej Ojczyzną. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały się dobrą znajomością wszystkiego, co dotyczy naszego kraju: barw narodowych, godła, hymnu, stolic, krajobrazów, regionów, zwierząt. Nasi uczniowie bezbłędnie wyrecytowali także „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Z wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie. Na koniec każde dziecko na pamiątkę udziału w programie mogło zrobić sobie zdjęcie w stroju żołnierza bądź sanitariuszki.
Marzena Gawęcka
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Belnie odbędzie się 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00
12 czerwca uczniowie klas VI-VII pod opieką wychowawców: p. Joanny Kwiatek i p. Doroty Skrzyniarz oraz p. Piotra Stączka uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia i Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Miejsca Pamięci: Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie poznali historię największego obozu zagłady, w którym życie straciło ponad milion ludzi. Spacer w towarzystwie przewodnika zmusił wszystkich uczestników do refleksji o Holokauście i masowej tragedii, która dotknęła ludzi w czasie II wojny światowej. W ciszy i skupieniu uczniowie obejrzeli wystawę główną, autentyczne obiekty budowlane, ruiny, zdjęcia i wiele eksponatów pozostałych po więźniach. Po zwiedzeniu obozu grupa przejechała do Brzezinki. Uczniowie obejrzeli baraki, o których słyszeli na lekcjach bądź widzieli w telewizji. Pobyt w obozie wywarł na nich ogromne wrażenie, był niezapomnianą lekcją historii.
Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Kraków. Przeszli uliczkami Starego Miasta, podziwiali zabytki i usłyszeli wiele ciekawych opowieści o dawnej stolicy Polski.
13 czerwca uczniowie klas IV-VII obejrzeli spektakl "Mity greckie" w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W sztuce wzięli udział aktorzy Teatru Wrocławskiego, którzy przybliżyli uczniom mitologię grecką. Uczniowie obejrzeli fragmenty znanych mitów greckich, min. mit o Syzyfie, Dedalu, Minotaurze, puszce Pandory i Prometeuszu czy narodzinach Ateny. Najbardziej podobał się Hermes, z którym odbyli niezwykłą podróż w antyczny świat bogów i herosów. Świat mitów greckich stał się bliżej znany. Przedstawienie było bardzo humorystyczne i ciekawe. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: p. Joanna Kwiatek, p. Aleksandra Bator, p. Sebastian Satro oraz p. Dorota Skrzyniarz.
W dniu 11 czerwca odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Strawberry Song” zorganizowany przez Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich w Bielinach. Tegoroczna impreza promowała solistów, których w Szkole Podstawowej w Belnie nie brakuje, a dodatkowo uczestnicy muszą wykazać się znajomością języka obcego.
Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczyny: Wiktoria Durlej, Weronika Kopeć, Julia Trzcińska oraz Urszula Korycińska. Wykorzystując swój talent i odwagę sceniczną reprezentowały nas dzielnie wśród 36 uczestników imprezy. Poziom był niezwykle wysoki - zakres wieku uczestników wynosił od 12 do 16 lat a nasze dziewczyny były w tym przedziale najmłodsze. Startując po raz pierwszy nasze uczennice otrzymały dyplomy, jednak o podium muszą zawalczyć za rok. Myślę jednak, że nowe doświadczenie zdobyte w trakcie konkursu zaowocuje chęcią walki o swój własny talent, który odpowiednio oszlifowany będzie można pokazać w kolejnym roku.
Opiekun grupy: Piotr Stączek
Informujemy, że wyjazd:
1. Oświęcim - Kraków odbędzie się 12 czerwca 2018 r. (wtorek).
Zbiórka przed szkołą godz. 5.45
Wyjazd - 6.00
Powrót - ok. 21.30
Klasy 6-7
2. WDK Kielce odbędzie 13 czerwca 2018 r. (środa) po 3 godzinie lekcyjnej
Wyjazd - 10.40
Powrót - ok. 14.00
Klasy: 4-7
Dnia 28 maja 2018r. uczniowie klas I, II, III pod opieką p. Marzeny Gawęckiej, p. Lidii Kałuży i p. Bożeny Dziarmagi uczestniczyli w wyjeździe do Bałtowa – krainy dinozaurów. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Jura Parku. Uczniowie słuchali ciekawych opowieści o czasach, w których żyły dinozaury. Kolejnym punktem programu było wejście do Muzeum Jurajskiego - to właśnie tam zgromadzone są liczne skamieniałości, kości dinozaurów czy szczątki morskich zwierząt. Ogromne wrażenie zrobiło na uczniach Prehistoryczne Oceanarium. To właśnie tutaj mogli „oko w oko” spotkać się z tymi zwierzętami, a wszystko to za sprawą technologii 3D. Najwięcej jednak zachwytów dało się słyszeć podczas jazdy School Busem - autokarem amerykańskiej produkcji, który zawiózł młodych turystów do Zwierzyńca. Podczas powolnej jazdy wszyscy mogli z bliska przyjrzeć się zwierzętom, które tam żyją: lamom, jakom, żubrom, dzikom, zobaczyć wielbłądy karmione przez naszego przewodnika. W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się w Parku Miniatur, w którym znajdują się miniatury zamków i pałaców z całej Polski. Pani przewodnik w ciekawy sposób przybliżyła historię tych budowli, raz po raz wplatając legendy i ciekawostki, by jak najwięcej informacji historycznych zostało w głowach młodych turystów. Mimo iż czas naglił, jednak udało się jeszcze odwiedzić Sabatówkę – królestwo czarownic, wiedźm i wiedźminów. Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek. Każdy mógł wybrać coś fajnego dla siebie i swoich bliskich. Mimo zmęczenia uczniowie wrócili bardzo zadowoleni z tej wycieczki.
Marzena Gawęcka
Kochane dzieci:
Wszystkiego najlepszego
uśmiechu i radości
oraz spełnienia wszystkich Waszych marzeń
30 maja uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. Na ten dzień w naszej szkole zaplanowano rozgrywki sportowe, wspólne zabawy i rozrywkę na dmuchanej zjeżdżalni czy w ruchomych kulach. Atrakcją było także grillowanie i poczęstunek na szkolnym pikniku. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, radośnie spędzili wspólnie czas.