11 kwietnia w ZPO Szkole Podstawowej w Hucie Starej odbyła się kolejna – VIII już edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego pt. „Ortografii się nie damy!”, w której wzięli udział uczniowie klas IV–VI z siedmiu Szkół Podstawowych z terenu Gminy Bieliny. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi wyłonieni uczniowie klas IV-VII w szkolnym konkursie ortograficznym: Urszula Korycińska - kl. VI i Bartłomiej Skrzyniarz - kl. VI. W konkursie gminnym uczniowie świetnie dali sobie radę z dyktandem i bardzo trudnymi zadaniami. W rezultacie Ula znalazła się na III miejscu. Czekamy na kolejne zmagania za rok.
Przygotowania do konkursu prowadziła p. Joanna Kwiatek.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w cotygodniowych zajęciach przyrodniczo-ekologicznych, gdzie rozwijają swoją wiedzę i umiejętnosci. W związku z tym chętnie uczestniczą w konkursach szkonych i pozaszkolnych.
Obecnie pogłębiają swoją wiedzę o ptakach. Prowadzili dokarmianie i obserwację ptaków w swoich karmnikach. Brali również udział w szkolnym konkursie wiedzy o ptakach. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w swoich klasach to:
Zuzia Kaleta - kl. IV
Kasia Serwicka - kl. V
Bartek Skrzyniarz - kl. VI
Uczniowie klasy VI: Bartek Skrzyniarz, Julia Klimek i Ula Korycińska (z uwagi na największą ilość punktów) reprezentować bęą szkołę w II etapie konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Łagów, który odbędzie się w kwietniu.
W I semestrze uczniowie wzięli także udział w konkursie organizowanym przez Park Technologiczny.
Trzy zespoły w składzie:
I- Amelia Gorzawska, Julia Klimek, Julia Trzcińska - kl. VI
II. Ula Korycińska, Wiktoria Durlej, Bartek Skrzyniarz - kl. VI
III. Kasia Serwicka, Zuzia Frąk, Gabrysia Sikora - kl. V
wykonały makiety nt. "Kielce-ekologiczne miasto przyszłości".
Dzieci włożyły bardzo dużo pracy i zaangażowania. Spośród ponad 100 prac makieta kl. V zdobyła wyróżnienie i nagrody.
Aleksandra Bator
6 marca 2018 r. uczniowie klas I, II, III pod opieką p. Marzeny Gawęckiej, p. Lidii Kałuży, p. Bożeny Dziarmagi uczestniczyli w wyjeździe do Kielc na interaktywne widowisko edukacyjne pt. "Szewczyk Dratewka" na planie filmowym w wykonaniu Teatru Show.
Głównym celem przeprowadzonego widowiska była edukacja dzieci z zakresu przekazu medialnego, technik realizacji filmowej i kreowanie wizerunku. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę filmowych bohaterów i przeżyć niezwykłą przygodę. Wkrótce także będą mogły zobaczyć własne występy w historii o Szewczyku Dratewce.
Nasi wychowankowie w tym dniu uczestniczyli również w warsztatach "Nasza mała ojczyzna" w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z historią oraz geografią naszego województwa. Poznali "granice małej i dużej Ojczyzny". Podczas spotkania wykonali prace, które mogli zabrać do domu. Otrzymali także upominki książkowe. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wiadomości i niezapomnianych wrażeń.
Lidia Kałuża
23 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem przedszkolaków oraz uczniów klas 0-3.
Podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomniał z udziałem uczniów funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach: asp. Mariusz Bednarski. Przypomniał m.in. jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, w jakie podstawowe elementy powinien być wyposażony rower oraz o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku.
W ramach utrwalenia tych informacji i konieczności wdrożenia ich w codziennym życiu obecny na spotkaniach Wójt Gminy Bieliny Sławomir Kopacz wręczył wszystkim dzieciom elementy odblaskowe: kamizelki, chustki oraz zawieszki i w ramach pracy domowej zachęcał do przypomnienia o tych zasadach rodzeństwu oraz rodzicom.
W piątek 16 marca uczniowie klasy V z udziałem uczniów klasy VI we współpracy z nauczycielem przyrody p. Aleksandrą Bator przedstawili humorystyczne przedstawienie pod hasłem "Dbaj o zdrowie, dbaj". Przesłaniem występu była dbałość o zdrowe nawyki codziennego życia. Uczniowie wcielili się w bajkowe postaci np. królewnę Śmieszkę, księcia, krasnoludki, wróżkę, czarnoksiężnika... W poszczególnych scenkach zawarte były wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia.
Lista dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Belnie na rok szkolny 2018/2019
Dnia 15.03.2015r. Przedszkolaki z Odziałów Przedszkolnych (grupa 6,5–latki oraz grupa 4,3–latki) naszej Szkoły brały udział w akcji „PRZEDSZKOLAKI MAJĄ TALENT” organizowanej przez redakcję gazety „Echo Dnia”. Podczas spotkania dziennikarzy z dziećmi zostały wykonane zdjęcia oraz nakręcony krótki film podczas którego dzieci zaprezentowały swoje talenty. Przedszkolaki przygotowały wiersze oraz piosenkę o tematyce wiosennej.
Monika Dobosz
W ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego w dniu 06.03.2018 r. w Szkole Podstawowej w Belnie przeprowadzony został Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klasy IV i V pod kierunkiem p. Pelagii Wiącek.
Przebiegał on pod hasłem "Mistrz Ortografii". Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Uczestnicy pisali dyktando pełne "pułapek" ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania w praktyce.
Wyniki konkursu:
Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali:
Zuzanna Kaleta - kl. IV
Bartłomiej Bęben - kl. IV
Pelagia Wiącek
Konkurs został przeprowadzony także w klasach VI I VII. W I etapie wzięło udział 10 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 6 uczniów:
kl. VI - Bartłomiej Skrzyniarz
Urszula Korycińska
Julia Trzcńska
kl. VII - Natalia Armata
Weronika Kopeć
Natalia Krzysiek
Laureatami Szkolnego Konkursu Ortograficznego zostali:
I miejsce - Urszula Korycińska
II miejsce - Bartłomiej Skrzyniarz
III miejsce - Julia Trzcińska
Ula i Bartek będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Hucie Starej.
Joanna Kwiatek
Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbędą się w dniach 19 - 21 marca 2018r. w kościele Św. Piotra i Pawła w Makoszynie.
01 marca liczna grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bielinach. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się po raz szósty, w tym roku w ramach Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wspaniałych ferii zimowych i udanego wypoczynku.
W sobotę 3 lutego odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z zabawą choinkową. Na wstępie dyrektor szkoły p. Grzegorz Papis serdecznie przywitał wszystkich ciepłymi słowami i złożył życzenia babciom i dziadkom. Na ten szczególny dzień wszyscy uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali występy artystyczne. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność oraz szacunek cudownym babciom i dziadkom. Na początku wystąpili najmłodsi uczniowie z przedszkola. Dzieci pięknie zaprezentowały wierszyki i piosenkę. Następnym punktem programu był rosyjski taniec uczniów "zerówki". Kolejno na scenie pojawili się uczniowie klas I-VII, którzy w swoim występie wyrazili swoje uczucia babciom i dziadziusiom, przedstawiając piękne wierszyki i piosenki oraz zabawną inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt."Rzepka". Zaprezentowali także biesiadne i ludowe piosenki przeplatane humorystycznymi scenkami w gwarze świętokrzyskiej.
Uroczystość wypadła pięknie, występy artystyczne dostarczyły wiele wzruszeń. Nasi szkolni artyści otrzymali gromkie brawa, a dziadkowie byli zachwyceni swoimi wnukami. Na koniec uczniowie wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki.
Za tę miłość dziękujemy
i wielkie serce dla nas tak,
wdzięczność ofiarować chcemy,
życzymy, żyjcie nam sto lat!
Po części artystycznej nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców na czele z przewodniczącą p. Lucyną Serwicką.
Oprawę muzyczną zabawy choinkowej przygotował DJ Piotr, który zachęcał wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Wywiadówka śródroczna odbędzie się 7 lutego 2018 r. o godz. 15.00
W dniu 01.02.2018 społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Grupę "Zaelektryzowani". Pokaz był nauką w formie świetnej zabawy. Uczniowie brali udział w wielu doświadczeniach fizycznych, obserwując różne ciekawe zjawiska. Warsztaty zaciekawiły wszystkich i dostarczyły wielu wrażeń.
23 stycznia uczniowie klas IV-VIII pod opieką wychowawców uczestniczyli w wyjeździe do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Obejrzeli spektakl z udziałem wrocławskich aktorów pt."W pustyni i w sieci". Przedstawienie przeniosło wszystkich w wirtualny świat, pokazując jak groźne mogą być skutki uzależnienia od komputera.
0._POTWIERDZENIE_kontynuacji_wych.przedszk.2017OK_2018.docx
1._Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_gm_Bieliny_2018_19_2018.docx
2.samotne_wych_dziecka2017_OK_2018.docx
3.Oswiadczenie_o_wielodzietn.2017OK_2018.docx
4.Potwierdz.zapisania_dzieck_do_przedszkola_2017_18OK_2018.docx
Rekrutacja_do_oddzialow_przedszkolnych_2018.docx
Zarzadzenie_nr_0050_14_2018_Terminy_w_rekrutacji_do_przedszkola_2018.pdf
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Akcji "Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy". Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.
Termin akcji: 15.01.2018 r. - 02.02.2018 r.
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: Szkoła Podstawowa w Belnie