Projekt pn. „Przedszkolna Ferajna Poznaje Świat!”

Nawigacja

W przyjaznej i radosnej atmosferze dzieci zdobywają wiedzę z pomocą podłogi interaktywnej.

Szkoła podstawowa w Belnie realizuje projekt pn.: „Przedszkolna ferajna poznaje Świat!”. Celem projektu jest rozszerzenie oferty edukacyjno-poznawczej Punktu Przedszkolnego w Belnie. Realizowane są następujące zajęcia: zabawy z językiem obcym, Wiem, kim będę – zajęcia z preorientacji zawodowej, Wiem, skąd jestem – zajęcia regionalno – ekologiczne, zajęcia społeczno – wychowawcze. Poprzez organizację zajęć dla dzieci objętych opieką przedszkolną zostaną stworzone możliwości rozwoju i poszerzenia kompetencji kluczowych, społecznych i zawodowych.

W ramach projektu zostały zakupione między innymi: programy multimedialne, któreposłużą nauczycielom do prowadzenia zajęć w sposób innowacyjny, gry edukacyjne, pomoce plastyczne. Zakupiono podłogę interaktywną, która, biorąc pod uwagę grupę docelową, pobudzi ciekawość i chęć uczestnictwa w rozmaitych formach zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem tego sprzętu. Wykorzystując możliwości techniczne, prowadzący w sposób kreatywny i dostosowany do potrzeb dzieci, będzie mógł realizować zajęcia. Sprzęt ze względu na swoje możliwości, będzie mógł być wykorzystywany wielopłaszczyznowo. Dzięki podłodze interaktywnej dzieci mogą rozwinąć między innymi koordynację wzrokowo – ruchową, zdolności motoryczne oraz wyobraźnię.

W przyjaznej i radosnej atmosferze będą mogły zdobywać wiedzę i budować relacje z rówieśnikami.

#FunduszeEuropejskie

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027.

• Szkoła Podstawowa w Belnie
    Belno 25