Projekt pn. „Przedszkolna Ferajna Poznaje Świat!”

Projekt pn. „Przedszkolna Ferajna Poznaje Świat!”

Szkoła Podstawowa w Belnie realizuje projekt pn. „Przedszkolna Ferajna Poznaje Świat!” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

Celem projektu jest rozszerzenie oferty edukacyjno-poznawczej Punktu Przedszkolnego w Belnie wśród łącznie 25 dzieci (9K/16M) w okresie od 1 stycznia 2024 do 31 lipca 2025 poprzez organizację dodatkowych form zajęć dydaktyczno-wychowawczych w zakresie umiejętności podstawowych i przekrojowych, przeciwdziałania dyskryminacji oraz rozwoju preorientacji zawodowych:

Zabawy z językiem obcym (oswajanie się z językiem obcym) w terminie 1.03.2024 - 30.06.2025,

Wiem, kim będę (zaj. z preorientacji zawodowej) w terminie 1.03.2024 - 30.06.2025,

Wiem, skąd jestem (zaj. regionalno-ekologiczne mające na celu rozwijanie wśród dzieci tożsamości regionalnej przez poznawanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu) w terminie 1.03.2024 - 30.06.2025,

Zajęcia społeczno - wychowawcze (zaj. dodatkowe wyrównujące szanse edukacyjne) w terminie 1.03.2024 - 30.06.205.

Poprzez organizację zajęć dla dzieci objętych opieką przedszkolną zostaną stworzone możliwości rozwoju i poszerzania kompetencji kluczowych, społecznych i zawodowych w zakresie praktycznego rozwijania tych kompetencji.

Zaplanowane formy wsparcia mają na celu wspieranie dzieci, wzmacnianie i poszerzanie wiedzy oraz umiejętności, niezbędnych w kolejnych etapach kształcenia.

Wsparcie udzielone w ramach projektu będzie stanowić wzbogacenie oferty edukacyjnej PP skierowanej do dzieci w wieku 3-5 lat.

Baza dydaktyczna szkoły zostanie doposażona m.in.. w sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne (podłoga interaktywna, gry, zabawy), które będą wykorzystywane podczas zajęć. Wsparcie wzbogaci ofertę edukacyjną PP i przyczyni się do wzrostu poziomu umiejętności wśród dzieci.

Dzieci odwiedzą m.in. zabytkową chałupę w Kakoninie, gdzie wezmą udział w warsztatach lepienia pierogów. Spotkają się także z członkiniami Koła Gospodyń w Belnie.

Projekt realizowany od 01.01.2024 do 31.07.2025.

Jego całkowita wartość to 69 401,63 zł, w tym kwota dofinansowania: 58 991,39 zł.

#FunduszeEuropejskie

Dokumenty do pobrania: